Hizmetler

Her Marka Araç FordİkinciEl' de

Tüm segmentlerde sunduğu geniş ürün yelpazesi ile Türkiye' nin lider firması Ford Otosan, aynı çeşitliliği 2. el araba hizmetlerinde de siz müşterilerimize yaşatıyor. Satılık otomobil, satılık kamyonet, satılık van, satılık minibüs.. Aradığınız ikinci el araba, hangi segment, hangi marka olursa olsun; tüm araba markaları FordİkinciEl' de kendine yer buluyor ve siz müşterilerimizin beğenisine sunuluyor.

Elinizde ikinci el otomobil, ikinci el kamyonet, ikinci el van veya ikinci el minibüs mü var? Satılık arabanızı elden çıkarmak için, oto galeri veya oto pazarlarında zahmet çekmenize ve zaman harcamanıza gerek yok. Elinizdeki 2. el araba, FordİkinciEl yetkili satıcılarında, FordİkinciEl uzmanlığı ve şeffaflığıyla değerlendiriliyor. İster ikinci el arabanızı, 0 km bir Ford' la; ister başka bir ikinci el araba ile takas edin. Tercih sizin.

İkinci el araba mı arıyorsunuz? Geniş seçenekler arasından tercihinizi yaptıktan sonra, gerisini uzman ikinci el kadromuza bırakıyorsunuz. Aracınızın, devir, ruhsat, noter satış, kasko ve trafik sigortası işlemleri, FordİkinciEl yetkili satıcılarındaki uzman kadrolar tarafından takip ediliyor. Sizin zahmetinize gerek kalmadan, aracınız size teslim ediliyor. FordİkinciEl kapsamında;

 • Türkiye' nin lider markasının sunduğu kaliteli ve güvenilir ikinci el araba hizmetleri sayesinde, her marka ikinci el arabaya kolaylıkla sahip oluyorsunuz.
 • Elinizdeki satılık araba her ne marka olursa olsun, içiniz rahat olarak FordİkinciEl yetkili satıcılarında değerlendiriyorsunuz; takas opsiyonlarından faydalanıyorsunuz.
 • Zahmet çekmiyorsunuz. Yetkili satıcılarımızdaki uzman kadrolarımız, sizin yerinize, noter satış, ruhsat, devir, trafik sigortası ve kasko işlemlerini yürütüyor..

İkinci el otomobil, ikinci el 4x4, ikinci el minibüs, ikinci el van, ikinci el kamyonet..Benzinli, dizel, manuel, otomatik satılık araba.. Tüm araba markaları FordİkinciEl kalitesi ve güvencesiyle sizlerle buluşuyor.

Ford Ekspertiz

FordİkinciEl, uzmanlığı ve sektördeki tecrübesi ile sizleri kafanızda soru işaretleri olmadan ikinci el araba sahibi yapıyor. FordİkinciEl yetkili satıcı ve servislerindeki uzman kadrolar, 2. el araba ilanlarımızı sizlerle buluşturmadan önce, ikinci el araçlar detaylı Ford Ekspertiz sürecine tabi tutuluyorlar. Araç servis geçmişinin sorgulanmasıyla* başlayan Ford Ekspertiz süreci, aracın mekanik aksam, boya-kaporta ve iç mekanının incelenmesiyle devam ediyor. Araç ekspertizi, aracın yol şartlarında test edilmesi ve bulguların raporlanmasıyla son buluyor.

Uzman ikinci el personeli tarafından titizlikle yürütülen Ford Ekspertiz kapsamında, aşağıdaki kontroller yapılmaktadır:
 

 • Aracın servis geçmişi kontrol ediliyor ve güncel km bilgisi teyiti
 • Araç kaportasının boya kalınlığının ölçümü
 • Motor yağı, fren hidroliği, motor soğutma sıvısı ve silecek suyu gibi, aracın sağlıklı çalışmasını sağlayan sıvıların kontrolü
 • Zamanlalama ve V- kayışının durumunun incelenmesi
 • Akü, klima, elektrikli camlar, merkezi kilit, radyo /CD çalar, farlar, sinyaller ve araçtaki diğer elektikli sistemlerinin işlevsel kontrolü
 • Jantların ve kapaklarının durumunun gözden geçirilmesi ve lastik diş derinliğinin ölçümü
 • Araç iç döşemesinin gözle kontrolü
 • Motor yağ kaçaklarının, fren borularının, fren disk ve balatalarının, egzoz borularının ve süspansiyon sisteminin kontrolü
 • Yol testine çıkmak suretiyle, motor genel performansı, fren performansı, şanzıman işlevselliğinin ölçümü; araç içi göstergelerin kontrolü

FordİkinciEl' de yürütülen oto ekspertiz süreciyle artık içiniz rahat.


 

*Servis geçmişi sorgusu Ford marka 2. el araçlara uygulanmaktadır ve sadece Yetkili Servis geçmişini kapsamaktadır.

Garanti&Yol Yardımı

FordİkinciEl' de siz müşterilerimiz, ikinci el araçlarda garanti* ayrıcalığını yaşıyorsunuz. Ekspertiz raporu onaylanmış, binek ve ticari araçlarlarda sunulan garanti hizmeti ile güven içinde ikinci el araba sahibi oluyorsunuz. FordİkinciEl yetkili satıcılarında, 8 yaş ve 160.000 km' nin altındaki tüm binek otomobiller 1 yıl / 15.000 km; 5 yaş ve 200.000 km' nin altındaki tüm hafif ve orta ticari araçlar ise 1 yıl/ 20.000 km garantili olarak sizlere sunuluyor. Hem Ford, hem de diğer marka garantili 2. El araçlar sizlerle buluşuyor. Siz müşterilerimiz, garantili ikinci el ayrıcalığıyla, içiniz rahat olarak aracınıza kavuşuyorsunuz.

Kötü sürprizler mi? FordİkinciEl ile bunlara da hazırlıklısınız. FordİkinciEl sizi asla yarı yolda bırakmıyor. Arızalı parça garanti kapsamına girmese dahi, yolculuğunuz esnasında yaşayabileceğiniz problemler için 7 gün / 24 saat yol yardım hizmeti, ikinci el garanti ile birlikte ücretsiz olarak sunuluyor.

Ford Marka Araçlar İçin Standart Garanti Paketi

Aşağıda listelenmiş olan parçalar mekanik arızalara karşı kapsam dahilindedir:

 • Motor: Tüm mekanik parçalar ve PCM (Elektronik kontrol ünitesi)
 • Turbo: Tüm mekanik parçaları
 • Manuel Şanzıman: Şanzıman dış muhafazası, tüm miller, tüm rulmanlar, tüm dişliler, tüm segmanlar, tüm senkromeç ve alt parçaları, vites seçicileri, tüm sızdırmazlık parçaları ve sensörler
 • Otomatik Şanzıman/Yarı Otomatik Şanzımanlar:Manuel şanzımandaki parçalara ek olarak: Tork konvertörü, soğutucular, sensörler, modül ve elektronik tesisat, solenoidler, yağ basınç pompası, servo ve plakası
 • Motor Soğutma Sistemi : Radyatör, radyatör boruları, su pompası, sızdırmazlık elemanı ve benzerleri
 • Diferansiyel & Aktarma Organları : Kardan mili, diferansiyel muhafazası, diferansiyel aks milleri, diferansiyel düm dişlileri, keçeler, rulman ve burçlar, poyralar
 • Frenler: Fren merkezi (servo), vakum pompası, fren boruları, kaliperler
 • Elektrik Sistemi: Marş motoru, alternatör, ABS modülü, PCM modülü, marş motoru tesisatı

Ford Harici Marka Araçlar İçin Pratik Garanti Paketi

Aşağıda listelenmiş olan parçalar mekanik arızalara karşı kapsam dahilindedir:

 • Motor: Tüm mekanik parçalar
 • Manuel Şanzıman: Şanzıman dış muhafazası, tüm miller, tüm rulmanlar, tüm dişliler, tüm segmanlar, tüm senkromeç ve alt parçaları, vites seçicileri, tüm sızdırmazlık parçaları
 • Otomatik Şanzıman/Yarı Otomatik Şanzımanlar:Manuel şanzımandaki parçalara ek olarak: Tork konvertörü, soğutucular, solenoidler, yağ basınç pompası, servo ve plakası
 • Motor Soğutma Sistemi : Radyatör, radyatör boruları, su pompası, sızdırmazlık elemanı ve benzerleri
 • Diferansiyel & Aktarma Organları : Kardan mili, diferansiyel muhafazası, diferansiyel aks milleri, diferansiyel düm dişlileri, keçeler, rulman ve burçlar, poyralar
 • Frenler: Fren merkezi (servo), vakum pompası, fren boruları, kaliperler
 • Elektrik Sistemi: Marş motoru, alternatör, ABS modülü, PCM modülü, marş motoru tesisatı

*2. el garantisi ikinci el araçlara sunulan bir Tur Assist hizmetidir. Yasal olarak Garanti Belgesi ile satılmak zorunda olan mallara ilişkin, 14 Haziran 2003 tarih 25138 sayılı Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik Hükümleri kapsamında değildir. 

Üretici Garanti      Üretici Garantisi
2.El Garanti      İkinci El Garanti 

Test Sürüşü

FordİkinciEl' de aradığınız ikinci el aracı buldunuz mu? Sunduğu hizmetlerin şeffaflığıyla, müşteri memnuniyetini temel ilke edinen FordİkinciEl, sizin kafanızda soru işaretleri bırakmıyor. Her araca satış öncesinde Ford Ekspertiz uygulanıp, sizlere bilgi veriliyor. Buna ek olarak, sizlere beğendiğiniz araçla satış danışmanı eşliğinde test sürüşü imkanı sunuluyor.

FordİkinciEl' de 2. El araba alım kararınızı, araç ile test sürüşü yaptıktan sonra veriyorsunuz. Yol testiyle, size uzun zaman hizmet edecek aracın sürüş dinamiklerini, motor ve fren performansını bizzat tecrübe ediyor; şanzımanını ve vites geçişlerini deniyorsunuz. Kararınızdan emin olarak, soru işaretleri olmadan araç sahibi oluyorsunuz.

Finans Desteği

fordfinansdestegi2. el araba alırken kredi mi kullanmak istiyorsunuz? FordİkinciEl' de siz müşterilerimiz sadece ikinci el aracınızı tercih etmekle kalmıyor, aynı zamanda finans desteği de alıyorsunuz. Uygun şartlar ve ödeme koşullarıyla araba kredisi kullanıyor; FordİkinciEl kalite ve güvencesini bütçenize uygun uygun ödeme koşulları ile oto kredisinde de tecrübe ediyorsunuz.FordİkinciEl' de kredilendirme işlemi şu şekilde gerçekleşiyor:

 • Yetkili satıcımızda, binek veya ticari bir ikinci el araba beğeniyorsunuz ve kredilendirmek istediğiniz tutara ve vade süresine karar veriyorsunuz.
 • Kullanmak istediğiniz 2. el oto kredisinin miktarı ve vadesine göre, uzman ikinci el ve finans kadrolarımız size kredi seçenekleri sunuyor; sizleri kampanyalı finans fırsatları hakkında bilgilendiriyor. 
 • Seçeneğiniz doğrultusunda, kredi başvurusu bizzat ikinci el kadromuz tarafından online takip ediliyor ve gerekli evraklar sizden temin ediliyor. Kredilendirme süreci, bankaya gitmenize gerek kalmadan, prosedürlerle zaman harcamadan ve yorulmadan, mümkün olan en hızlı şekilde bayide tamamlanıyor.

Sizin yapmanız gereken, yeni aracınızı güven içinde kullanmak.

Geniş Bayi Ağı

FordİkinciEl' de her marka ikinci el arabanın alım, satım ve takas işlemi, Türkiye' nin en yaygın yetkili satıcı ve yetkili servis teşkilatının kalitesi ve uzmanlığı ile gerçekleşiyor. FordİkinciEl, ülke çapında 90 noktada siz müşterilerimize hizmet veriyor.

FordİkinciEl, ikinci el araba almak için oto pazarı, oto galeri veya web sitesi gezmeye, sahibinden ikinci el araba arama anlayışına son veriyor. Websitesi üzerinden ve Türkiye çapında 90 noktada, siz müşterilerimize, ikinci elde kalite ve güvenceyi temel ilke olarak alan FordİkinciEl, profesyonel ve konusunda uzman kadrosu ve modern showroomlarıyla 2. El araba alım, satım ve takas hizmetlerine yeni bir anlayış getiriyor.

Türkiye' nin en yaygın ikinci el yetkili satıcı ağıyla FordİkinciEl size hep yakın. Sizleri yetkili satıcılarımıza bekliyoruz